6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ : 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ : 4

Δεν τα κατάφερε σήμερα η ομάδα μας καθώς γνώρισε την ήττα με 1-4 από τον Απόλλων Φιγαλείας!

Σ'έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο και με βροχή σ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δεν μπόρεσε να παιχτεί ένας όμορφος αγώνας και βασίστηκε κυρίως στη δύναμη!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στην πρώτη τους ευκαιρία στο 2ο λεπτό με τον Παναγόπουλο να παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του τερματοφύλακά μας και να σημειώνει το 0-1!

Στο 15' μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Πικέα να αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποτρέψει την ισοφάριση! Στο 35ο λεπτό ο Καπλάνης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-2!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έψαξε το γκολ που θα την ξαναβάλει σε παιχνίδι χωρίς να τα καταφέρει στο 53' μετά από κόρνερ οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση και έκαναν το 0-3 με τον Ασημακόπουλο!

Νέο χαμένο τετ-α-τετ του Πικέα το 61', ενώ στο 67' ο ίδιος παίκτης βρέθηκε ξανά απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα πλασάροντας εύστοχα για το 1-3!

Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 82' με διαγώνιο σουτ του Παναγόπουλου!

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας αγωνίσθηκαν:

Γιώργος Φακιάς, Γιώργος Αργυρόπουλος, Γιάννης Κολόκας, Εριόλ Τοσκάι, Σωτήρης Πανταζόπουλος, Μάριος Γεωργάκης, Τάσος Τσιμάνης, Διονύσης Παπαντώνης, Δημήτρης Πικέας, Γιώργος Πολιτικός, Θοδωρής Θεοδωρακόπουλος.

​Ως αλλαγή αγωνίσθηκαν:

Γιάννης Άλλας, Ζώης Γεωργόπουλος.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή στο γήπεδό της Μανωλάδας με αντίπαλο την Προοδευτική Μανωλάδας!