.png

ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΛΕΙΑΣ
MARKET IN

2022/2023

Η τελευταία αγωνιστική "υποχρέωση" για το 2022 ήταν ο αγώνας κυπέλλου στο Δημοτικό στάδιο Αμαλιάδας με αντίπαλο τον τοπικό A.O. Αστέρας Αμαλιάδας !

Η ποιότητα και η δυναμική των γηπεδούχων δεν άφηναν πολλά περιθώρια για την διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, όμως δόθηκε η ευκαιρία να αγωνιστούν και παιδιά με λιγότερο χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα, κάτι που έπραξε και ο Αστέρας! Το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν 5-1!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή του Γεωργιόπουλου! Στο 19' ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-0, ενώ στο 28' σημείωσε χατ-τρικ για το 3-0! Το 4-0 ήρθε στο 32ο λεπτό με τον Ρούνη! Η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο έψαξε το γκολ της τιμής, χάνοντας και κάποιες καλές ευκαιρίες, ενώ κατάφερε τον στόχο της στο 65ο λεπτό με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Πικέα! Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό με κεφαλιά του Κυριαζή!