11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ : 1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ : 2

Με το διπλό "απέδρασε" η ομάδα μας από την έδρα της Προοδευτικής Μανωλάδας με σκορ 1-2!

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και προσπάθησε να σκοράρει πρώτη και τα κατάφερε στο 18' στην πρώτη μεγάλη της ευκαιρία όπου μετά από εκτέλεση φάουλ του Γεωργάκη στο χώρο του κέντρου με τον Πικέα με πλασέ στην κίνηση να κάνει το 0-1!

Στο 42' μεγάλη ευκαιρία ξανά με τον Πικέα που από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων!

Στην επανάληψη μόλις στο 48' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Κρίγκου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ! Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 52' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο τερματοφύλακάς μας απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά των γηπεδούχων κρατώντας το 1-1!

Στο 63' ωραίος συνδυασμός του Πικέα να μοιράζει στον Πανταζόπουλο που έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο Θεοδωρακόπουλος από το ύψος του πέναλτι με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2!

Στο 73' νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Πικέα να νικιέται στο τετ-α-τετ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα στην τελευταία μεγάλη ευκαιρία του παιχνιδιού!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν σημειώθηκε κάποια σημαντική στιγμή με το σκορ να παραμένει 1-2 υπέρ της ομάδας μας!

Ευχαριστούμε πολύ τη διοίκηση της Προοδευτικής Μανωλάδας για την φιλοξενία!

Σύσσωμη η ομάδα μας, διοίκηση και ποδοσφαιριστές ευχόμαστε περαστικά στον ποδοσφαιριστή της Προοδευτικής, Διονύση Κατσιμπερνάκη που τραυματίστηκε κατά την διάρκεια του αγώνα!