12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΠΕΛΟΠΑΣ ΠΕΛΟΠΙΟΥ : 1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ : 4

Με το διπλό έφυγε η ομάδα μας από το γήπεδο Πελοπίου επικρατώντας με 1-4 του Πέλοπα Πελοπίου!

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο προσπαθώντας να πάρει τα ηνία του αγώνα από νωρίς!

Οι πρώτες επιθετικές ενέργειες δεν είχαν ευτυχή κατάληξη μέχρι το 36ο λεπτό όπου ο Δασκόπουλος με ωραίο σουτ από 25 περίπου μέτρα σημάδεψε το αριστερό παραθυράκι της εστίας των γηπεδούχων για το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου!

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και το δεύτερο ημίχρονο με τον Πικέα στο 49' από κοντινή απόσταση με πλασέ

να σημειώνει το 0-2!

Στο 59' ο Θεοδωρακόπουλος με ωραία ενέργεια μπήκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε κερδίζοντας πέναλτι, όπου το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για το 0-3! Στο 70' οι γηπεδούχοι μείωσαν με σουτ του Χριστόπουλου μέσα από την περιοχή σε 1-3!

Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε με εντυπωσιακό τρόπο από τον Θεοδωρακόπουλο στο 83' όπου κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα από το σημείο της σέντρας!

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας αγωνίσθηκαν:

Γιώργος Φακιάς, Γιώργος Αργυρόπουλος, Γιάννης Κολόκας, Εριόλ Τοσκάι, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Θανάσης Δημουλιάς, Μάριος Γεωργάκης, Τάσος Τσιμάνης, Δημήτρης Πικέας, Φάνης Δασκόπουλος, Θοδωρής Θεοδωρακόπουλος.

​Ως αλλαγή αγωνίσθηκαν:

Δημήτρης Σαργέντης, Γιώργος Πολιτικός, Σωτήρης Πανταζόπουλος, Γιάννης Άλλας, Λάμπης Λαμπρόπουλος.

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι με αντίπαλο τον Πέλοπα Πελοπίου, στο κανάλι μας στο YouTube Olympiacos Lampetiou TV!

Δείτε τα γκολ της ομάδας μας από την αναμέτρηση στο Πελόπιο!