13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ: 3
Α.Ο. ΚΑΣΤΡΟΥ : 2

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα μας στην εκπνοή του αγώνα πήρε σπουδαίο τρίποντο κερδίζοντας τον Α.Ο Κάστρου με σκορ 3-2!

Αυτός ο αγώνας τα έχει όλα, φάσεις, εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες και αρκετά γκολ!

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και μόλις στο 3ο λεπτό μετά από σέντρα του Δημουλιά ο Γκαρμίρης στην προσπάθειά του να διώξει πριν η μπάλα φτάσει στον Δασκόπουλο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0! Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών στην ομάδα μας στο 9' και στο 13' με τον Πικέα όπου από πλεονεκτική θέση στην πρώτη περίπτωση αστόχησε ενώ στην δεύτερη νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ ενδιάμεσα στο 11ο λεπτό έχασε μεγάλη ευκαιρία και ο Θεοδωρακόπουλος που από κοντά δεν σημάδεψε την εστία των φιλοξενούμενων!

Η ομάδα μας είχε την υπεροχή αλλά στο επόμενο διάστημα δεν κατάφερα να βγει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή ενώ στο 42' ο τερματοφύλακας μας ύστερα από κόρνερ του Κάστρου με μία εντυπωσιακή επέμβαση απέκρουσε σουτ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής κρατώντας το προβάδισμα! Δεν κατάφερε όμως το ίδιο λίγο αργότερα όπου στο 45' στην τελευταία φάση του παιχνιδιού ύστερα από λάθος στο χώρο του κέντρου οι φιλοξενούμενοι πάτησαν περιοχή και με πλασέ του Αρβανίτη ισοφάρισαν σε 1-1!

Στην επανάληψη στο 46' τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Θεοδωρακόπουλο θα σουτάρει μέσα από την περιοχή με τον γκολκίπερ Τσιχλά και με την βοήθεια του δοκαριού να αποσοβεί το 2-1!

Στο 57' ύστερα από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων η μπάλα βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι όπου από κοντά ο Μένα νίκησε τον Φακιά για το 1-2! Η ομάδα μας μετά την ανατροπή του σκορ βγήκε μπροστά για να διεκδικήσει κάτι θετικό αφήνοντας κενούς χώρους με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία αστοχώντας μέσα από την περιοχή στο 62' για να διευρύνουν το προβάδισμά τους!

Η ομάδα μας συνέχιζε να πιέζει για την ισοφάριση, μη μπορώντας όμως να είναι αποτελεσματική στην τελική πάσα μέχρι το 77ο λεπτό, όπου μετά από εξαιρετική σέντρα του Δημουλιά, ο Θεοδωρακόπουλος με δυνατή κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2!

Στο 79' τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Τσιμάνη να επιχειρεί βολέ στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει χιλιοστά έξω από το δοκάρι του Τσιχλά! Στο 82' σειρά των φιλοξενούμενων να χάσουν τεράστια ευκαιρία μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ! Στο 84ο λεπτό ο Δημουλιάς αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα μας με παίκτη λιγότερο για τα επόμενα λεπτά! Η ομάδα μας όμως δεν το έβαλε κάτω και προσπάθησε να βρει το γκολ της νίκης παρόλο που η ισοπαλία θα ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα! Το γκολ της νίκης ήρθε στο 90ο λεπτό!

Ο Τοσκάι με εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ αιφνιδίασε τον Τσιχλά, όπου στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!

Έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-2 για την ομάδα μας!