Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΔΙΓΕΝΗΣ ΧΑΡΙΑΣ: 2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ: 1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με σκορ 2-1 από τον Διγενή Χαριάς!

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σάκη Σκουτέρη που έφυγε από την ζωή την περασμένη Κυριακή, ο οποίος επί σειρά ετών είχε φορέσει την φανέλα της ομάδας μας!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μας προσπάθησε να διεκδικήσει ένα θετικό αποτέλεσμα ώστε να βρεθεί ακόμα πιο κοντά στο στόχο της παραμονής, όμως υστερούσε ξανά στην τελική προσπάθεια! Οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους ουσιαστικά καλή στιγμή στο παιχνίδι προηγήθηκαν με τον Ν. Καραχάλιο στο 34ο λεπτό, όπου μετά από διπλή προσπάθεια από κοντινή απόσταση έκανε το 1-0!

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με παρόμοιο τρόπο με την ομάδα μας να προσπαθεί να βγει μπροστά και να ψάξει κάποιο γκολ, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να μείνουν κενοί χώροι και στο 71' ο Γιαννόπουλος μπήκε στην περιοχή και νίκησε σε τετ α τετ τον τερματοφύλακά μας για το 2-0!

Η ομάδα μας συνέχισε να ψάχνει κάποιο γκολ, όμως δεν μπορούσε να βρει τον στόχο, κάτι που κατάφερε κάπως αργά, στο 92ο λεπτό με τον Πολιτικό με ωραίο κατέβασμα και τελείωμα να μειώνει σε 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ!