17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ: 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ: 2

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας που παρά την προσπάθεια που έκανε πλήρωσε τα λάθη της και με γκολ στην εκπνοή του αγώνα γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον Απόλλων Νέας Φιγαλείας!

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο θέλοντας να διεκδικήσει κάτι θετικό, με τον Τσιμάνη να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 4ο λεπτό με βολέ στην κίνηση που πέρασε ελάχιστα άουτ!

Στο 19' η ομάδα μας κέρδισε φάουλ στο χώρο του κέντρου, ο Γεωργάκης με ωραία εκτέλεση ξεγέλασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κι έκανε το 0-1!

Στο 32' στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία των γηπεδούχων, μετά από εκτέλεση κόρνερ αδράνεια στο κέντρο της άμυνας, με τους αμυντικούς μας να μην μπορούν να απομακρύνουν και τον Κ. Μπινιώρη από κοντά να ισοφαρίζει σε 1-1!

Στο 70' ήρθε το 1-2 για την ομάδα μας με τον Πικέα να σουτάρει έξω από την περιοχή τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει σε πρώτο χρόνο και τον Πολιτικό από κοντά να παίρνει το ριμπάουντ!

Στο 73' νέα αδράνεια στην άμυνά μας και ο Κατερίνης από κοντά με διπλή προσπάθεια ισοφαρίζει ξανά σε 2-2!

Τεράστια χαμένη ευκαιρία στο 82' με τον Γεωργάκη να σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή και τον γκολκίπερ Παπά να κάνει τρομερή απόκρουση κρατώντας την ισοπαλία! Στο 84' ο Ι. Καπλάνης με εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 3-2, αφού στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ!