Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ: 2
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ: 0

Επιστροφή στο "σπίτι", επιστροφή στις νίκες!

3 υπερπολύτιμους βαθμούς πήρε η ομάδα μας επικρατώντας με 2-0 του Ατρομήτου Βαρβάσαινας!

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας αρκετές κλασικές ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε να βρει το στόχο μέχρι το 31ο λεπτό, όπου ο Πικέας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0! Στην λήξη του ημιχρόνου αποχώρησε με τραυματισμό ο Κολόκας!

Στην επανάληψη το σκηνικό συνεχίστηκε, με την ομάδα να πατάει περιοχή, όμως ήταν άστοχη ενώ και ο αντίπαλος τερματοφύλακας επενέβη όπου χρειάστηκε!

Στο 57ο λεπτό ο Δασκόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή κι αυτός έκανε το 2-0!

Στο 62' μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον τερματοφύλακά μας να επεμβαίνει σωτήρια, σε μια φάση που τραυματίστηκε κι έγινε αναγκαστική αλλαγή! Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 2-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα!

Ευχόμαστε περαστικά στον ποδοσφαιριστή και προπονητή μας Γιάννη Κολόκα καθώς και στον τερματοφύλακά μας Γιώργο Φακιά που αποχώρησαν τραυματίες από αυτήν την αναμέτρηση!

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας αγωνίσθηκαν:

Γιώργος Φακιάς, Γιώργος Αργυρόπουλος, Γιάννης Κολόκας, Εριόλ Τοσκάι, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Θανάσης Δημουλιάς, Μάριος Γεωργάκης, Τάσος Τσιμάνης, Δημήτρης Πικέας, Φάνης Δασκόπουλος, Γιώργος Πολιτικός.

​Ως αλλαγή αγωνίσθηκαν:

Γιάννης Άλλας, Σάκης Φακιάς, Σωτήρης Πανταζόπουλος, Διονύσης Πλαστουργός.

Α. Σ. Ολυμπιακός Λαμπετίου

#olympiacos_lampetiou #onefamily #oneteam #togetherwefight #Lampeti #epsilias #season22_23 #matchday

Δείτε τα στιγμιότυπα από το παιχνίδι με αντίπαλο τον Ατρόμητο Βαρβάσαινας, μέσα από το κανάλι μας στο YouTube