19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΕΙΜΑΔΙΟΥ: 2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ: 0

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με 2-0 από τον Κεραυνό Χειμαδιού, με το αγωνιστικό κομμάτι να περνάει σε δεύτερη μοίρα!

Πάγιες θέσεις της ομάδας μας είναι να μην ασχολείται με την διαιτησία, να δημιουργεί φιλικές σχέσεις με τις αντίπαλες ομάδες, καθώς δεν μας χωρίζει τίποτα περισσότερο από 90' λεπτά, όπως και να παρέχει άριστη φιλοξενία στους αντιπάλους της, την οποία και ανταποδίδουν οι περισσότερες ομάδες!

Δυστυχώς είναι η δεύτερη φορά μέσα στην χρονιά που εκφράζουμε δημόσια την δυσαρέσκειά μας για την διαιτησία, διότι και σήμερα μας στερήθηκε η δυνατότητα να διεκδικήσουμε κάτι που φαινομενικά δικαιούμασταν!

Σ αυτό το ντέρμπι παραμονής η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο προσπαθώντας να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα!

-Στο 30ο λεπτό ο Δασκόπουλος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από πλάγια θέση, προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακα, ο οποίος ανακόπτει την μπάλα με το χέρι (φάουλ και κίτρινη), με τον 1ο βοηθό να είναι κοντά στη φάση, όμως να μην καταλογίζει την παράβαση, αφού δεν έγινε αντιληπτή από τον διαιτητή

-Στο 35ο λεπτό έγινε η φάση που ξεσήκωσε πολλές αντιδράσεις από την πλευρά μας, όταν ο Θεοδωρακόπουλος έκλεψε την μπάλα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σκόραρε και κατά την διάρκεια των πανηγυρισμών, ο 1ος βοηθός πάλι ενημέρωσε τον διαιτητή στην ενδοεπικοινωνία πως υπάρχει κόρνερ, προσπαθώντας όλοι να καταλάβουμε τι ακριβώς έχει συμβεί!

0-0 το σκορ του ημιχρόνου!

Στην επανάληψη στο 55' οι γηπεδούχοι ύστερα από εκτέλεση φάουλ με δεύτερη κεφαλιά από οριακή θέση του Γιαννακόπουλου άνοιξαν το σκορ!

Στο επόμενο διάστημα δεν παίχτηκε ιδιαίτερα ποδόσφαιρο καθώς οι γηπεδούχοι αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα τραυματισμών!

Η ομάδα μας έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες με τον Πολιτικό στο 63' όπου από πλεονεκτική θέση το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ, ενώ και η κεφαλιά του Πικέα από κοντινή απόσταση, έφυγε μόλις άουτ!

Στο 74' σε μια αντεπίθεση οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Αθανασόπουλο κάνοντας το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία την ομάδα του Κεραυνού, όμως καταδικάζουμε την συμπεριφορά ενός συγκεκριμένου ποδοσφαιριστή όπου μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος κι ενώ είχε δεχτεί ήδη κίτρινη κάρτα, στράφηκε προς τον πάγκο μας, έδειξε επιδεικτικά τα γεννητικά του όργανα και έβγαλε περιπαικτικά την γλώσσα, χωρίς να γίνει αντιληπτός τόσο από τον διαιτητή, όσο και από τον 1ο βοηθό!

Θεωρούμε πως τετοιες ενέργειες θα πρέπει να εκλείψουν, διότι τους αγώνες παρακολουθούν και μικρά παιδιά και δεν αρμόζουν τέτοιες συμπεριφορές!