20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ:3
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ: 1

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα μας που κέρδισε με σκορ 3-1 τον πρωτοπόρο και πρωταθλητή Πήγασο Πρασίνου!

Λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές μας με το γνωστό "pasillo" ως ένδειξη σεβασμού και αναγνώρισης επέδωσαν τα εύσημα στους φιλοξενούμενους για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α2' Κατηγορίας!

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας μπήκε δυνατά αφού είχε μεγαλύτερη ανάγκη τους βαθμούς και προσπάθησε να βρει αυτή πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα και το κατάφερε στο 13ο λεπτό, όπου μετά από σέντρα του Δημουλιά ο γκολκίπερ του Πρασίνου δεν απομάκρυνε σωστά και ο Θεοδωρακόπουλος από κοντά άνοιξε το σκορ!

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει, με τους φιλοξενούμενους να είναι πάντα επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις! Στο 30ο λεπτό η ομάδα μας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιμάνη με τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ύστερα και από κόντρα πάνω στον αμυντικό!

Στη συνέχεια της φάσης μετά το κόρνερ του Τοσκάι, ο 15χρονος Κανδύλης βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0!

Στο 37' λάθος στο χώρο του κέντρου για την ομάδα μας με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται και με ωραία κάθετη προς τον Γαλανόπουλο πάτησαν περιοχή και με διαγώνιο σουτ μείωσαν σε 2-1!

Στην επανάληψη στο 53ο λεπτό ο Πολιτικός βρέθηκε απέναντι στο αντίπαλο γκολκίπερ και με πλασέ έκανε το 3-1!

Η ομάδα μας προσπάθησε να διαχειριστεί το σκορ και αν μπορούσε να βρει και άλλο τέρμα χάνοντας μάλιστα με τον Πολιτικό μεγάλη ευκαιρία στο 72ο λεπτό, με τον νεαρό γκολκίπερ του Πρασίνου να επεμβαίνει ξανά σωτηρία, απαντώντας ουσιαστικά στις δύο μεγάλες ευκαιρίες που έχασαν οι φιλοξενούμενοι ενδιάμεσα με τον Γαλανόπουλο που ήταν μόνιμη πηγή κινδύνου να αστοχεί σε τετ-α-τετ στο 60' και στο 64'!

Η τελευταία καλή στιγμή του παιχνιδιού σημειώθηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με τον τερματοφύλακα μας να νικάει σε τετ α τετ τον Γεωργίου και να κρατάει το σκορ στο 3-1!

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας αγωνίσθηκαν:

Γιώργος Φακιάς, Γιάννης Κολόκας, Εριόλ Τοσκάι, Θανάσης Δημουλιάς, Αίας Κανδύλης, Μάριος Γεωργάκης, Τάσος Τσιμάνης, Δημήτρης Πικέας, Φάνης Δασκόπουλος, Γιώργος Πολιτικός, Θοδωρής Θεοδωρακόπουλος.

​Ως αλλαγή αγωνίσθηκαν:

Γιάννης Άλλας, Διονύσης Πλαστουργός.

Α. Σ. Ολυμπιακός Λαμπετίου

#olympiacos_lampetiou #onefamily #oneteam #togetherwefight #Lampeti #epsilias #season22_23 #matchday ΕΠΣ Ηλειας

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας λίγο πριν της έναρξη της χτεσινής αναμέτρησης υποδέχθηκαν τους φιλοξενούμενους με έναν ξεχωριστό τρόπο, σε ένδειξη αναγνώρισης, σεβασμού και επιβράβευσης τους περίμεναν στον αγωνιστικό χώρο με το περίφημο pasillo. Τους χειροκρότησαν και με αυτόν τον τρόπο τους συνεχάρησαν για την κατάκτηση του τίτλου!

Ως Α.Σ Ολυμπιακός Λαμπετίου συγχαίρουμε τον Πήγασο Πρασίνου Pigasos Prasinou για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και τους ευχόμαστε τα καλύτερα στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας!

#olympiacos_lampetiou #onefamily #oneteam #togetherwefight #epsilias #lampeti #season22_23 #matchday #footballgame