ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ:4
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ:0

Μεγάλη νίκη και παραμονή για την ομάδα μας!

Ολυμπιακός Λαμπετίου - Προοδευτική Μανολάδας 4 - 0

Αυτό που πριν λίγους μήνες φαινόταν ακατόρθωτο επιτεύχθηκε και μάλιστα με θριαμβευτικό τρόπο καθώς η ομάδα μας πήρε σπουδαία νίκη που ισοδυναμούσε όχι μόνο με την παραμονή αλλά τελικά και την 6η θέση του πρωταθλήματος της Α2' Κατηγορίας!

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η ομάδα μας επικράτησε με 4-0 της Προοδευτικής Μανωλάδας!

Η ομάδα μας είχε μοναδικό στόχο την νίκη που θα της εξασφάλιζε την απευθείας παραμονή γι αυτό και από το 1ο έως το τελευταίο λεπτό έπαιξε με πάθος και θέληση και βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 23ο λεπτό με τον Θεοδωρακόπουλο ύστερα από πάσα του Πικέα να νικάει σε τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να σημειώνει το 1-0!

Δύο λεπτά αργότερα στο 25' τρομερό γκολ από τον Παπαντώνη που από μακρινή απόσταση με βολέ έκανε το 2-0!

Στην επανάληψη η ομάδα μας έψαξε κι άλλο τέρμα που θα κλείδωνε την νίκη και το βρήκε στο 77' με τον Τσιμάνη ύστερα από εξαιρετική ασίστ του Θεοδωρακόπουλου να βγαίνει τετ α τετ και να κάνει το 3-0, ενώ το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε και δύο λεπτά αργότερα στο 79' με παρομοιότυπο τρόπο με τον Θεοδωρακόπουλο να σερβίρει και τον Τσιμάνη να γράφει το τελικό 4-0!

Η νίκη αυτή αφιερώνεται στον συμπαίκτη μας Δημήτρη Πικέα που χτες το βράδυ έχασε την γιαγιά του και σήμερα βρέθηκε στο γήπεδο για να βοηθήσει την ομάδα μας να πετύχει τον στόχο της!

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη των παλιών διαιτητών Λαμπρόπουλου Νίκου και Γιαννόπουλου Θανάση που έφυγαν πρόσφατα από την ζωή!

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας αγωνίσθηκαν:

Γιώργος Φακιάς, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Εριόλ Τοσκάι, Θανάσης Δημουλιάς, Γιάννης Κολόκας, Διονύσης Παπαντώνης, Τάσος Τσιμάνης, Δημήτρης Πικέας, Φάνης Δασκόπουλος, Γιώργος Πολιτικός, Θοδωρής Θεοδωρακόπουλος.

Ως αλλαγή αγωνίσθηκαν:

Σωτήρης Πανταζόπουλος, Γιάννης Άλλας, Αίας Κανδύλης, Διονύσης Αργυρόπουλος.

Α. Σ. Ολυμπιακός Λαμπετίου

Μια ομάδα! Μια οικογένεια!

olympiacoslampetiou.wixsite.com/club

#olympiacos_lampetiou #onefamily #oneteam #togetherwefight

Παρακολουθήστε ολόκληρο τον αγώνα από το τελευταίο μας παιχνίδι, με αντίπαλο την Προοδευτική Μανωλάδας, μέσα από το κανάλι μας στο YouTube