7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΡΒΑΣΑΙΝΑΣ : 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ : 1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην αναμέτρηση στην εξ αναβολής 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος με σκορ 4-1 από τον Ατρόμητο Βαρβάσαινας!

Στο αγωνιστικό μέρος η ομάδα μας έχοντας και κάποιες αλλαγές στη σύνθεσή της ήταν κατώτερη των περιστάσεων, πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ "προδόθηκε" από την ανασταλτική της λειτουργία, δεχόμενη 4 εύκολα τέρματα, το πρώτο στο 21' με τον Νικολόπουλο Π. ύστερα από κακή απομάκρυνση της άμυνας!

Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά αιφνιδιάζοντας την ομάδα μας και στο 48' ξανά από λάθος της άμυνας ο Νικολόπουλος Π. έκανε το 2-0, ενώ στο 51' μετά από κακή απομάκρυνση σε πρώτο χρόνο του τερματοφύλακά μας από κοντά ο Γεωργόπουλος με διπλή προσπάθεια έκανε το 3-0!

Στο 61' ο Νικολόπουλος Π. πήρε το ριμπάουντ ύστερα από λανθασμένο διώξιμο και με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή σημείωσε χατ-τρικ για το 4-0! Η ομάδα μας που δεν απείλησε επιθετικά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα είχε κάποιες καλές στιγμές στα τελευταία λεπτά και κατάφερε να μειώσει στο 85' σε 4-1 με κεφαλιά του Πικέα ύστερα από σέντρα του Δασκόπουλου!