9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α2 ́ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ : 2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ : 0

Κρίμα και άδικο ήταν το σημερινό αποτέλεσμα της ομάδας μας καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον πρωτοπόρο Πήγασο Πρασίνου!

Σίγουρα οταν αντιμετωπίζεις ένα τέτοιο σύνολο πού προέρχεται από συνεχόμενες νίκες και δεν έχει γνωρίσει ακόμα την ήττα δεν σου αφήνει πολλά περιθώρια να διεκδικήσεις κάτι θετικό όμως η ομάδα μας προσπάθησε να αποδείξει το αντίθετο αλλά στάθηκε άτυχη, κατά τη διάρκεια του αγώνα πραγματοποίησε και 3 αναγκαστικές αλλαγές με τον Δασκόπουλο να παραχωρεί τη θέση του στο 20ο λεπτό στον Παπαντώνη, τον Κολόκα στο 55' να αντικαθιστάτε από τον πολιτικό και τον Γεωργακόπουλο στο 70' να παθαίνει εξάρθρωση αριστερού ώμου και να διακομίζεται στο Νοσοκομείο, με τον νεαρό Πανταζόπουλο να περνάει στον αγωνιστικό χώρο!

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας μπήκε δυνατά και μόλις στα πρώτα δευτερόλεπτα έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Πικέα ύστερα από σέντρα του Τσιμάνη να κάνει την προβολή και τον Τόλια να παραχωρεί κόρνερ!

Στο 16ο λεπτό ο Ζέρβας κερδίζει τη διεκδίκηση με τον αντίπαλο αμυντικό ευστοχεί απέναντι στον γκολκίπερ Θεοδωρακόπουλο με τον επόπτη να καταλογίζει οφσάιντ, σε μια φάση που ξεσήκωσε αντιδράσεις από την ομάδα μας! Η ομάδα μας είχε την υπεροχή χωρίς όμως να δημιουργήσει κάποια κλασική ευκαιρία μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου ενώ κράτησε μακριά από την περιοχή τους γηπεδούχους!

Στο δεύτερο ημίχρονο στην πρώτη του ευκαιρία ο Πήγασος στο 48ο λεπτό προηγήθηκε με τον γαλανόπουλο σε μία φάση που διαμαρτυρόμαστε για ξεκάθαρο οφσάιντ του αντιπάλου επιθετικού, οι γηπεδούχοι έχασαν και άλλη ευκαιρία για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους που αστόχησαν από πλάγια θέση! Η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο ξανά παρά τις αλλαγές που είχαν γίνει στη σύνθεσή της και προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης όμως δεν κατάφερε να βρει στόχο!

Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 81ο λεπτό με τον Γεωργίου με σουτ έξω από την περιοχή που κόντραρε στον Τοσκάι!

Στο 85ο λεπτό η ομάδα μας ζήτησε πέναλντι σε σπρώξιμο στον πολιτικό μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει συνέχεια στο παιχνίδι και στην αντεπίθεση ο Πήγασος έχασε μεγάλη ευκαιρία με το Βλασσόπουλο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση και να παραμένει το 2-0!

Συγχαρητήρια στον Pigasos Prasinou για την νίκη και τον ευχαριστούμε για την φιλοξενία τόσο της ομάδας όσο και των φιλάθλων μας και τους ευχόμαστε τα καλύτερα για τη συνέχεια.

Οι ποδοσφαιριστές και η διοίκηση του Ολυμπιακού Λαμπετίου ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επάνοδο στον αρχηγό μας πάνος γεωργακόπουλος που τραυματίστηκε στον σημερινό αγώνα!