ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ : 5
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ : 1

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για την ομάδα μας!

Ολυμπιακός Λαμπετίου - Κεραυνός Βρίνας 5 - 1

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο κι έδειξε από τα πρώτα λεπτά την πρόθεσή της να ανοίξει πρώτη το σκορ, χάνοντας τουλάχιστον τέσσερις κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί μέχρι το 44ο λεπτό όταν μετά από κόρνερ του Τοσκάι οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων δεν απομάκρυναν σωστά και ο Πολιτικός με βολέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας των φιλοξενούμενων για να γράψει το 1-0!

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Κεραυνός ισορρόπησε το παιχνίδι προσπαθώντας να βρει το γκολ της ισοφάρισης χωρίς όμως αποτέλεσμα για να έρθει στο 56' ο Πικέας ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Παπαντώνη με σουτ στην κίνηση να κάνει το 2-0!

Στο 63' ωραίος συνδυασμός του Τσιμάνη με τον Πολιτικό με τον δεύτερο να σημειώνει το 3-0!

Στο 70' οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Κοπανιτσάνο σε 3-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μπουν ξανά στο παιχνίδι αφού από πλεονεκτική θέση σημάδεψαν το οριζόντιο δοκάρι της εστίας μας!

Στο 81' ο Παπαντώνης πέτυχε ίσως το πιο ωραίο τέρμα της αναμέτρησης όταν το σουτ του από απόσταση τουλάχιστον 30 μέτρων καρφώθηκε στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κεραυνού, ενώ το τελικό 5-1 σημειώθηκε στο 88ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαντώνη ο Άλλας πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα!

Η νίκη μας αφιερώνεται στον αρχηγό της ομάδας μας Παναγιώτη Γεωργακόπουλο (Παπίλιας) που τραυματίστηκε την προηγούμενη αγωνιστική και θα απουσιάσει στα επόμενα παιχνίδια μας!

Επόμενο ραντεβού την Τετάρτη στο γήπεδό μας στην εξ αναβολής αναμέτρηση με αντίπαλο τον Απόλλωνα Φιγαλείας!