΄'Ωρα & Τοποθεσία

03 Μαρ 2024, 3:30 μ.μ.

Gipedo Kastro-Kyllinis, Kastro 270 50, Greece

Σχετικά με την εκδήλωση

Μεγάλη νίκη και από βαθμολογική άποψη με την ομάδα μας να φεύγει με το διπλό από την Κυλλήνη, ανατρέποντας το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, κερδίζοντας τον Α.Ο Κάστρου με 1-2!

Η ομάδα μας αν και παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες λόγω τιμωριών και τραυματισμών είχε την πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης με τον Χριστόπουλο στο 18' να σουτάρει και τους αμυντικούς των γηπεδούχων να διώχνουν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!

Στο 23' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ωραίο σουτ στην κίνηση!

Στο 36' αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα μας με τον νεαρό Λιάγκουρα να δέχεται σκληρό μαρκάρισμα (το οποίο τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα) και να διακομίζεται στο νοσοκομείο για να εξεταστεί το μέγεθος του τραυματισμού!

Στην επανάληψη στο 53' ο τερματοφύλακάς μας επεμβαίνει σωτήρια σε δυνατό σουτ, κρατώντας το σκορ στο 1-0!

Στο 68' ήρθε η ισοφάριση με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Δρακόπουλου Φ. που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα!

Στο 80' ήρθε η ανατροπή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χριστοπούλου ο Πανταζόπουλος Σ. με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2!

Υ.Γ Ευχόμαστε περαστικά στον συμπαίκτη μας και γρήγορη επάνοδο στις αγωνιστικές υποχρεώσεις!