Ολυμπιάδα Γουμέρου - Ολυμπιακός Λαμπετίου 1-3

13 Απρ 2024, 5:00 μ.μ.

Goumero, Goumero 270 64, Greece

Σχετικά με την εκδήλωση

Νικηφόρα απέδρασε η ομάδα μας από το Γούμερο, κερδίζοντας με 1-3 την Ολυμπιάδα!

Η ομάδα μας που ήθελε την νίκη για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή χωρίς να περιμένει συνδιασμούς αποτελεσμάτων από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις, πίεσε από την αρχή για να πετύχει κάποιο τέρμα, χάνοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες με σημαντικότερες του Δασκόπουλου στο 21ο λεπτό και στο 32' που δεν σημάδεψε εστία στα τετ α τετ από ισάριθμα βολέ του τερματοφύλακά μας στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ενδιάμεσα στο 25' με τον Πικέα να αστοχεί από πλεονεκτική θέση, με τους γηπεδούχους να έχουν σε εξαιρετική ημέρα και τον τερματοφύλακά τους, όπου και αυτός με την σειρά του κράτησε απαραβίαστη την εστία του μέχρι το 42ο λεπτό, όπου μετά από φάση διαρκείας η μπάλα στρώθηκε στον Νιώτη όπου με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1!

Δύο λεπτά αργότερα στο 44' ο Βάλαρης Κ. με ωραία ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το δεξί "παραθυράκι" της εστίας μας για το 1-1!

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου στο 45+2 ο Δασκόπουλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, όπου ανατράπηκε κερδίζοντας το πέναλτι, με τον ίδιο να το εκτελεί και να δίνει εκ νέου το προβάδισμα με 1-2!

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως η ανασταλτική λειτουργία της ομάδας μας ήταν εξαιρετική, ενώ και ο τερματοφύλακάς δήλωνε "παρόν" σε οποιαδήποτε υποψία απειλής!

Στο 84' μετά από απομάκρυνση και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν βγει στην επίθεση για την ισοφάριση, ο Δασκόπουλος βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, όπου ευστόχησε για το τελικό 1-3 καθώς στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι στη ροή του αγώνα!