Ολυμπιακός Λαμπετίου - Α.Ο. Μακρισίων 1-0

΄'Ωρα & Τοποθεσία

24 Φεβ 2024, 3:30 μ.μ.

Γήπεδο Λαμπετίου, Γήπεδο Λαμπετίου, Λαμπέτι 271 00, Greece

Σχετικά με την εκδήλωση

Σπουδαία εντός έδρας νίκη και πολύ σημαντική ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος με σκορ 1-0 απέναντι στον δεύτερο της βαθμολογίας Α.Ο Μακρισίων!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που στα πρώτα λεπτά του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως η μεγαλύτερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου ανήκε στην ομάδα μας στο 32' με σουτ του Πανταζόπουλου Σ. μέσα από την περιοχή να καταλήγει στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Καραγκούνη!

Στην επανάληψη στο 47' μεγάλη ευκαιρία με τον Νιώτη να φεύγει στην πλάτη της άμυνας όμως να αστοχεί σε τετ α τετ! Στο 67' ο Δασκόπουλος ευστόχησε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα σημειώνοντας το 1-0!

Νέα μεγάλη ευκαιρία ξανά με τον Πανταζόπουλο Σ. στο 72' να νικιέται σε τετ α τετ από τον Καραγκούνη!

Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον τερματοφύλακά μας να κάνει τεράστια απόκρουση σε σουτ του Μαραθιά με την βοήθεια και του οριζόντιου δοκαριού κρατώντας ανέπαφη την εστία μας, διατηρώντας το πολύτιμο 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ!