Ολυμπιακός Λαμπετίου - Π.Α.Ο.Κακοβάτου 1-1

΄'Ωρα & Τοποθεσία

06 Απρ 2024, 5:00 μ.μ.

Γήπεδο Λαμπετίου, Γήπεδο Λαμπετίου, Λαμπέτι 271 00, Greece

Σχετικά με την εκδήλωση

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα εντός έδρας με αντίπαλο τον Π.Α.Ο Κακοβάτου!

Η ομάδα μας όπου ήθελε την νίκη για να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5ο λεπτό ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Χριστοπούλου, με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι, ενώ έχασε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία στο 32' με το σουτ του Δασκόπουλου που έδιωξε με τα πόδια ο αντίπαλος τερματοφύλακας!

Στο 37' μετά από κόρνερ του Χριστόπουλου ο Πανταζόπουλος Σ. μπήκε στην τροχιά της μπάλας και με τακουνάκι βρίσκοντας και σε αντίπαλο αμυνόμενο κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0!

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα και να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο πλησιάζοντας με αξιώσεις την εστία της ομάδας μας, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 74', με τον Δρακόπουλο Φ. να σώσει δύο φορές, πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία μας, σε ισάριθμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων!

Στο 81' ήρθε η ισοφάριση με τον Mpala να παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του τερματοφύλακά μας και από κοντά με πλασέ να σημειώνει το 1-1!

Στα εναπομείναντα λεπτά η ομάδα μας προσπάθησε να βρει το γκολ της νίκης όμως στο 87' η κεφαλιά του Πικέα από πλεονεκτική θέση απομακρύνθηκε από τους αντιπάλους αμυντικούς πριν η μπάλα περάσει την γραμμή, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα!