Ολυμπιακός Λαμπετίου - Πέλοπας Πύργου 2-2

16 Μαρ 2024, 4:00 μ.μ.

Γήπεδο Λαμπετίου, Γήπεδο Λαμπετίου, Λαμπέτι 271 00, Greece

Σχετικά με την εκδήλωση

Κατάθεση ψυΧής!

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε η ομάδα μας καθώς με buzzer beater στην εκπνοή ανέτρεψε το εις βάρος 0-2 και ισοφάρισε στο 93' σε 2-2!

Σ' ένα παιχνίδι με αρκετό σασπένς, ένταση, πάθος και μονομαχίες, όπου και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη για τους ακριβώς αντίθετους λόγους, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και μόλις στο 9' μετά από κακή απομάκρυνση, η μπάλα κόντραρε, στρώθηκε στον προωθημένο Βάρδαρη όπου με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-1! Στο 22' πάλι ο ίδιος παίχτης με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-2! Στο 42' μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Πανταζόπουλου Σ. ο Χριστόπουλος από κοντά μείωσε σε 1-2!

Στην επανάληψη η ομάδα μας προσπαθούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης όμως χωρίς αποτέλεσμα! Στο 83' η προσπάθεια έγινε πιο δύσκολη καθώς ο Δρακόπουλος Φ. αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη κάρτα, όμως η λύτρωση ήρθε στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 93' μετά από κόρνερ του Πέλοπα, η ομάδα μας βγήκε στην αντεπίθεση, ο Χριστόπουλος μοιράζει στον Δασκόπουλο, ο οποίος κάνει ωραία, αποφεύγει τον αντίπαλο αμυντικό και με ωραία μπαλιά βρίσκει ξανά τον Χριστόπουλο την πλάτη της άμυνας και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2!