top of page

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με 4-2 επί της Ολυμπιάδας Γουμέρου!

Η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας χθες το μεσημέρι με 4-2 της Ολυμπιάδας Γουμέρου σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν!

Στο 25' ο Δασκόπουλος με πέναλτι έκανε το 1-0, ενώ πέντε λεπτά νωρίτερα δεν καταλογίστηκε η ίδια παράβαση σε μαρκάρισμα πάνω στον Πανταζοπουλο Δ.

Στην επανάληψη στο 47' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εκτέλεση πέναλτι, με την ομάδα μας να διαμαρτύρεται για επιθετικό φάουλ στην αρχή της φάσης!

Στο 60' έγινε το 2-1τρομερή εκτέλεση φάουλ του Γεωργακόπουλου Π.
Στο 71' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με διπλή προσπάθεια με κοντινό πλασέ προ κενής εστίας μετά το ριμπάουντ σε απόκρουση του τερματοφύλακά μας!

Στο 77' ο Δασκόπουλος και πάλι με πλασέ στην κίνηση μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα σημείωσε το 3-2! Στις καθυστερήσεις, στην τελευταία φάση του αγώνα μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Καρέτσος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 4-2!