top of page

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΕΤΙΟΥ - Α.Ο. ΚΑΣΤΡΟΥ 2-5
Νέα βαριά ήττα για την ομάδα μας, αυτή τη φορά εντός έδρας!

Νέα βαριά ήττα για την ομάδα μας, αυτή τη φορά εντός έδρας με αντίπαλο τον Α.Ο. Κάστρου με 2-5!

Στο γήπεδο του Λαμπετίου, η ομάδα μας μπήκε δυνατά και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, 1-0 με γκολ του Δημήτρη Πικέα στο 7ο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 25' λεπτό ,ενώ στο 31' έκαναν το 1-2 , έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.
Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο Β' ημίχρονο , με τους παίχτες των φιλοξενούμενων να βρίσκουν άλλα τρία τέρματα στο 53ο στο 58ο και στο 63ο λεπτό του αγώνα!

Στα υπόλοιπά λεπτά του αγώνα, που είχε πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα, η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Φάνης Δασκόπουλος και έκανε το τελικό 2-5 !

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας αγωνίσθηκαν:
Γιώργος Φακιάς, Γιώργος Λιάγκουρας, Εριόλ Τοσκάϊ, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Γιάννης Δρακόπουλος, Ανδρέας Μπελόκας, Γιώργος Αργυρόπουλος, Σωτήρης Πανταζόπουλος, Νίκος Σπυρογιάννης, Δημήτρης Πικέας, Φάνης Δασκόπουλος.

Ως αλλαγή αγωνίσθηκαν:
Ανδρέας Κατήρας, Χρήστος Νικητόπουλος, Δημήτρης Πανταζόπουλος, Μάριος Αργυρόπουλος.